Michaela Vysloužilová

(1991, Bardejov)

Volám sa Michaela Vysloužilová, ale ľudia na internete ma poznajú ako Michelle (originálne, ja viem). Po strednej škole, kde som sa venovala počítačovej grafike, som prešla na štúdium informačnej vedy. V súčasnosti žijem v Prahe a pracujem ako knihovníčka v odbornej knižnici (takže magisterský titul mi nezapadá prachom), kde moje nespoločenské správanie nikomu neprekáža.

Na rozdiel od mnohých iných, ktorí už od detstva písali básničky, príbehy alebo milovali školské slohy, som ja získala sklony k písaniu až v poslednom ročníku základnej školy. Vtedy som si vytrhla zo zošita niekoľko strán, chytila do ruky pero a písala – síce hlúpo a gramaticky nesprávne, ale doposiaľ ma to neomrzelo a mnohé som sa vďaka tomu naučila.

Už od toho osudného dňa sa venujem písaniu príbehu o upírke Carry, jej priateľoch a o ich boji s démonmi a inými potvorami – a občas aj za záchranu sveta. Neustálym prepisovaním, opravovaním a dopĺňaním prvých dvoch častí z toho vznikla séria nesúca názov Nemŕtvi. Prvý diel, Kliatba večnosti, som sa po rokoch znovu rozhodla zverejňovať na internete v jeho najnovšej (a tentoraz hádam naozaj poslednej) verzii. Najväčšia vďaka patrí mojej najvernejšej čitateľke Sue, mojej najodbornejšej poradkyni Majke, mojej najväčšej podporovateľke Neliss a najlepšej kritičke Adi.

Ak sa práve nevenujem písaniu, trávim čas čítaním fantasy a romantických románov, sledovaním fantasy a zábavných seriálov, písaním článkov na blog a občas ešte stále tvorím počítačovú grafiku, najčastejšie wallpapery k mojím obľúbeným príbehom. Vo voľnom čase rada cestujem a najradšej navštevujem české a slovenské hrady a zámky.