kv.jpg, 48kB

Kameň večnosti

Keď pomsta nestačí, nastupuje apokalypsa

Anotácia

Existujú dve teórie, ktoré by mohli vysvetliť, kto naozaj som. Prvá tvrdí, že som polovičným upírom. Druhá prehlasuje: cvok. A hoci mám sama z času na čas sklon si tieto dve pravdepodobnosti mýliť, fakty sú občas až príliš neoblomné. Mám nadľudskú silu, vidím, počujem a cítim, čo iní nie, a predovšetkým trpím podivnou túžbou po krvi. Môj znudený stereotypný život však prudko nabral iný smer, keď moje malé tajomstvo odhalil niekto, komu by som sa s ním dobrovoľne nikdy nezverila.

Oh, a potom je tu ešte ten chlapík z mojej minulosti, ktorý sa ma snaží zabiť. Kedysi by si vystačil aj s mojím vykrvácaním na smrť, dnes sú ale jeho ciele vyššie. Chce zažiť svoje peklo na zemi a nehodlá sa vzdať, kým ho nedosiahne. Takže... Nemala by som ho zastaviť?

Kameň večnosti na Goodreads.comČo hovorí o príbehu autorka?

"Úvodná časť série [Nemŕtvi] privádza čitateľov do jedného nemenované mestečka v Kalifornii, kde sa stretávame s šestnásťročnou Carry, ktorá nie je tak celkom človek. Po nociach loví démonov a cez deň sa hrá na obyčajnú študentku, neustále sa sťažujúc na svoj nudný stereotypný život, až kým sa jej doň nenabúrajú tri takmer-bosorky. Svet mágie a zabíjania pre ňu nie je nový, ale s čím skúseností nemá, je interakcia s ostatnými ľuďmi. A zatiaľ čo sa s novými komplickami snaží zachrániť svet pred apokalypsou, musí Carry zvádzať aj súkromný boj, v ktorom proti sebe stoja na jednej strane jej neobľuba v ľudskej spoločnosti a zároveň túžba konečne niekam zapadnúť."

"...svoj príbeh [by som] charakterizovala ako príbeh o hľadaní svojho miesta v spoločnosti. Hlavná hrdinka je vyvrheľ – nevie, kým naozaj je, a občas má dojem, že nezapadá nikam. Ani medzi ľudí, ani medzi démonov. Je to o túžbe patriť niekam, k niekomu a o túžbe po vedomí, že na vás niekomu záleží."
(uverejnené na blogu Secret world of a deep soul, November 2012)


Spravila som krok vpred a démon kráčal čoraz rýchlejšie. Pevne som obmotala prsty okolo rukoväte a čakala na ten správny moment. Pokiaľ budem mať šťastie, podarí sa mi ho zložiť k zemi bez toho, aby som sa zbytočne zababrala. Čo s najväčšou pravdepodobnosťou znamená, že skončím od hlavy až po päty zamazaná ako obvykle. str.257
Čo hovoria o príbehu iní?

"Po delší době opět hrdinka, která se nebojí někomu nakopat zadek a docela se při tom i ušpinit. Carry mi přijde naprosto skvělá, dokáže se o sebe pořádně postarat a ze začátku se může opravdu zdát jako bezcitný upír, který nemyslí na nikoho jiného, než na sebe - to není myšleno ve zlém, ale tak, že se o lidi vůbec nezajímá a spíše jí zajímá zabíjení démonů, lidskou část si prostě nechce připustit k tělu. Proto se mi líbilo, jak jí autorka "donutila" k vývoji, kdy začíná vykazovat určité slabiny po sblížení s čarodějkami, ale samozřejmě i nějakým tím klukem."
(VeEee´s Bookshelf, Marec 2012)


„Náhoda?“ opýtala som sa ho a posadila sa oproti nemu, akoby sme boli najlepšími priateľmi na svete.
Odtrhol svoj zrak od poloprázdnej šálky a zahľadel sa na mňa. Najprv sa tváril prekvapene, až som takmer začínala veriť, že si na mňa vôbec nespomína. No potom mi venoval jeden zo svojich očarujúcich úsmevov. „Osud,“ odvetil tajomným hlasom. str.61


"Knižka vo mne vyvolala množstvo emócii, pobavili ma niektoré hlášky a hlavne sa mi páčil štýl písania. Taktiež ma veľmi potešilo, že sa Michelle nesústredila iba na vzťah Carry a Caseyho, ale okrem toho sa zaoberala aj inou problematikou. (...) Tuto bolo prvoradé zastaviť apokalypsu, išlo o Carry a o to, ako sa počas celej knihy vyvíjala, hľadala samú seba a chcela zistiť, kam patrí."
(Lyn von Nightlight, Október 2012)


Môžem zabiť stovky démonov, vyzúriť sa na nich a ísť ďalej, no démona vo mne to nezabije. Vlastne mám dojem, že ho to iba posilňuje. str.7


"Prvá časť série Nemŕtvi vás vtiahne do deja a nepustí pokým si neprečítate poslednú stránku a budete hľadieť ako teľa na nové vráta či to naozaj skončilo tak ako skončilo. Michelle má dar slova a vety formuluje tak, že vás aj tá najbanálnejšia scéna nebude nudiť."
(Secret world of a deep soul, Júl 2012)