FAQ: Často kladené otázkyČo je Kameň večnosti?

Kameň večnosti je prvým dielom plánovanej série Nemŕtvi, ktorého autorkou je Michaela Vysloužilová. Ide o dielo fantasy žánru (paranormal romance) pre mládež, ktorého ústrednými bytosťami sú upíri a démoni rôznych tvarov a veľkostí, pričom príbeh dopĺňa moja vlastná mytológia a môj trochu svojský pohľad na nadprirodzený svet a jeho obyvateľov.

Kde si ho môžem prečítať?

Príbeh doposiaľ nebol vydaný v žiadnom vydavateľstve a nie je dostupný ani na internete. Na webe si však môžete prečítať jeho prvé dve kapitoly. V prípade, že sa na tomto fakte čokoľvek zmení, určite sa tu ukážu všetky dostupné informácie.

Čo ťa inšpirovalo k napísaniu tohto príbehu?

Hlavným podnetom, ktorý ma priviedol k písaniu ako takému, bola moja nespokojnosť s tým, ako sa uberali udalosti v mojom obľúbenom seriály. A keďže som nikdy nemala dojem, že písanie fanfiction by mi išlo, rozhodla som sa vytvoriť si svet, kde by som všetko mohla kontrolovať ja sama. A bum, začala som písať. Predpokladám, že po prečítaní Kameňa večnosti si v tom každý nájde inšpiráciu niečím iným - či už spomínaným seriálom, ktorým bola Buffy, premožiteľka upírov, alebo nejakým ďalším príbehom. Stopy na mne zanecháva všetko, čo prečítam alebo uvidím, či už v realite alebo vo fikcii. To už, bohužiaľ, neovplyvním.

Prečo práve upíri?

Pretože sa s mojou posadnutosťou fantastickými svetmi ťahajú už od začiatku - vždy som im fandila, vždy im fandiť budem a vždy som o nich chcela písať. Tak píšem a užívam si to.

Pracuješ aj na iných projektoch?

Snažila som sa rozpracovať aj iné príbehy, ale napokon som zakaždým skončila pri Nemŕtvych a pokračovala v písaní ďalších strán. Ukrývam si v hlave nové nápady (respektíve staré nápady, ktoré doposiaľ nedostali žiadnu formu), no neplánujem sa im v blízkej dobe naplno venovať.