Michaela Vysloužilová

(1991, Bardejov)

Študentka knihovníctva na Prešovskej univerzite sa už celé roky venuje utajovanému písaniu série Nemŕtvi. O svojom diele sama nikdy nehovorí ako o knihách, ale ako o viacdielnom príbehu, ktorý si vyrozpráva do konca, aj keby pečené holuby z neba padali. Príbeh o upírke Carry a jej priateľoch i nepriateľoch sa stal jej srdcovou záležitosťou, ktorú by raz chcela vypustiť medzi verejnosť. A neustále dúfa - hoci s veľmi malou dušičkou - že sa jej to jedného dňa podarí.

Na rozdiel od mnohých iných, ktorí už od detstva písali básničky, príbehy alebo milovali školské slohy, získala Michaela sklony k písaniu až v končiacom ročníku základnej školy. Vtedy si vytrhla zo svojho zošita niekoľko strán, chytila do ruky pero a písala. Odvtedy prešiel prvý diel Nemŕtvych veľkým množstvom úprav, kým ho o päť rokov neskôr konečne neuviedla do jeho finálnej podoby.

Ako čitateľ, ale aj ako pisateľ sa venuje v prvom rade fantasy žánru, a medzi jej obľúbených autorov (a zároveň i vzory) patria predovšetkým Roger Zelazny, Laurell K. Hamilton, J. K. Rowling a Richelle Mead.

Ak sa nevenuje písaniu svojho príbehu, trávi čas pri otvorenom Photoshope a snaží sa vyčarovať v ňom nejakú zaujímavú grafiku od webových designov, pozadí na plochy k rôznym fandomom alebo obálkam k príbehom ďalších wannabe-autorov. Na počudovanie viacerých ľudí pre ňu kódovanie webových stránok predstavuje relax, a pokiaľ jej na to zostane čas a chuť, prečíta si nejakú dobrú knihu alebo pozrie dobrý seriál.


Prečítajte si rozhovor, ktorý s Michaelou pripravila Sue z blogu Secret world of deep soul.


Kontakty

E-mail: michelle.sun@seznam.cz
DeviantArt: mitchie-v.deviantart.com
Tumblr: Michelle - The living dead girl
Instagram: Chelle´Ou
Twitter: Chelle_Sunset
Youtube: youtube.com/michellesunset